- - - -
4Buddhas 4Buddhas - Enlightened evolution through psychoactive being
- - - -

----
----

RSS Feed

Tommy Emmanuel

<<<

Mr. Zdeeck, 15:10:06 18.11.2006, přečteno 1509x, 1 komentář

Ještě včera odpoledne mi jméno Tommy Emmanuel nic neříkalo. Po jeho pátečním koncertu v Paláci Akropolis musím prohlásit, že jsem v životě neviděl lepšího kytaristu.

Tommy EmmanuelTenhle Australan dle dostupných zdrojů neumí číst noty, nikdy neměl formální hudební vzdělání, nicméně na kytaru hraje absolutně famózně. Během představení máte neustále pocit, že hrají dva kytaristé s perkusistou, v nejlepších momentech však bežně slyšíte čtyři hudebníky najednou.

Tommy Emmanuel hraje na akustické kytary s relativně málo efektory, avšak co zvládne ze svého sladkého dřeva vyloudit vyrazí dech každému, obzvláště pak lidem, kteří hře na kytaru alespoň trochu rozumějí. Po celou dobu koncertu na Tommym neuvidíte jediný náznak nějakého snažení, nějakého úsilí - on si to prostě užívá. Fakt, že je většinou půlka melodie hrána přes flažolety, efekty se dělají ohýbáním hmatníku (pitch slide) a při hře se používá tělo kytary jako další nástroj (interpret je jen tak mimochodem také profesionálním perkusistou) vás jenom utvrdí v názoru (který sdílí široká muzikantská obec), že Tommy Emmanuel je v nynější době jeden z nejlepších kytaristů planety.

Jedinou nevýhodou je fakt, že z CD či videozáznamů to prostě není ono - člověk potřebuje tu složku bezprostředního zážitku, která ho přesvedčí, že před ním stojí opravdu jen jeden příjemný chlapík se španělkou, na kterou jen tak mimomochodem brnká. Pokud tedy budete mít možnost jít na jeho koncert, učiňte tak, nebudete litovat!

Doporučený poslech z YouTube:

The Man with the Green Thumb

Initiation

Finger Lakes

Lewis and Clark

Tall Fiddler

Jako takové preview pak můžete skouknout například tohle:Přidat komentář
Autor:
Titulek:
Text:
Pozn.: Veškeré HTML tagy jsou zakázány, odřádkování zůstává zachováno.
Kontrolní kód:
Visual CAPTCHA

Borec ;)
jerry.93 (z 213.192.11.xxx), 20:26:54 04.03.2008
na koncertě jsem byla a fakt můžu vřele doporučit!! nic podobnýho jinde neuvidíte. Tommy je prostě borec, na ten koncert jsem se těšila víc jak na Vánoce :) a stálo to za to! mám podepsanou kytaru, plakát i s věnováním a krásnou společnou fotku k tomu :) =o*