- - - -
4Buddhas 4Buddhas - Enlightened evolution through psychoactive being
- - - -

----
----

RSS Feed

Hlas lidu, hlas Boží

<<<

Peak37, 14:01:35 23.03.2006, přečteno 1274x

Jelikož diskuse není stále v provozu, budu reagovat na předchozí příspěvek mr. Zdeecka touto formou, tedy, dalším příspěvkem :o) ..

Nejprve musím bohužel prohlásit, že mě po obsahové stránce docela zklamal. Ve dvou předchozích článcích se autor při psaní alespoň opíral o konkrétní fakta a vyhnul se (pro mě) poněkud lacinému kafraní, jenž je možné obvykle zaslechnout po hospodách těsně před zavírací hodinou. Jelikož jsem danou problematiku blíže nestudoval, byl jsem přirozeně zvědav, jaké eventuální problémy by při schválení onoho dlouho očekávaného zákoníku vyvstaly...bohužel jsem se nedozvěděl nic konkrétnějšího než odkazy na dva články, které zřejmě mají objasnit autorův postoj k dané problematice.. ovšem oba linky jsou podle mého názoru napsány poněkud nevkusným slovníkem jenž mi přijde jaksi samoúčelný, stejně, jako celý článek režiséra F. Renče na který je zde dán odkaz.
Ovšem, rád bych se pozastavil u jedné maličkosti, která se zde bohužel také vyskytuje… Nezřídka se setkávám, z laciným obrazem „průměrného Čecha“ tedy hlupáka, který pije pivo (Bože můj !!),sleduje TV NOVA (nikdy ne Primu, všimněte si ;o))  a tudíž má vždy špatný nebo „zaprděný“ názor. Chápu sice, že se jedná jen o dobře zakořeněné klišé, které je pro mě ovšem dost těžko stravitelné, jelikož toto hrubé až trapné zjednodušení, většinou používají právě ti, kteří se velice ohrazují, když podle stejné rovnice, je nahlíženo na dnešní mládež jako na „spratky, kteří si neváží ničeho, jen vysedávají po hospodách, hulí trávu, a pak jednou do roka, někomu na CZECH TEKu podupou louku“ …myslím, že podobné mýty, je potřeba spíše bořit, než je vytvářet a podporovat…
 
…mimochodem, když jsem si přečetl tohle: http://zpravy.idnes.cz/prilohy.asp?r=prilohy&c=A051201_102420_krimi_lja
..tak až na jeden, dva sporné body které jsou jistě na delší debatu..nechápu, proč bych se měl podobné novele bránit, spíše naopak. (BTW středověké mučící praktiky kterých se mr. Zdeeck tak obává jsem v daném návrhu nenašel, asi jsou tématem zvláštního dodatku.)
Ale dost filosofovaní a úvah, už mi teplá pivo, a za chvíli začíná má oblíbená telenovela…
 
 


Přidat komentář
Autor:
Titulek:
Text:
Pozn.: Veškeré HTML tagy jsou zakázány, odřádkování zůstává zachováno.
Kontrolní kód:
Visual CAPTCHA