- - - -
4Buddhas 4Buddhas - Enlightened evolution through psychoactive being
- - - -

----
----

RSS Feed

Odstranění prasečáku v Letech

<<<

Buddhead, 15:46:46 01.02.2006, přečteno 931x

Jak napsal Respekt z 30. ledna 2006, má prý ministerstvo zemědělství plán, jak zrušit prasečák v Letech. Záměr jistě chvályhodný, prostředky k jeho dosažení již méně.

Fungování prasečáku na místě tábora, v němž pomřely desítky či stovky nevinných obětí (a je úplně jedno, jestli byl koncentrační, s mákem nebo povidly), je hanbou, teď naštěstí už mezinárodní. Zatímco politici hájící národní rádobyzájmy vztekle štěkají, místo aby zpytovali svědomí, na ministerstvu zemědělství prý vznikl plán na odstranění prasečáku.

Místo výkupu velkovýkrmny v Letech počítá s výkupem jiného prasečáku jinde v republice a jeho převedením na firmu AGPI, současného majitele letského areálu. Potud jde o bezproblémovou záležitost. Ovšem v případě, že AGPI odmítne, chce na firmu stát zatlačit ekonomicky. Má jít např. o schválení stavební uzávěry kvůli památkové ochraně, takže by se v areálu nesmělo nic stavět ani opravovat, zpřísnění kontrol kvůli udělování dotací, nebo zvýšený dozor na dodržování hygienických norem.

Jinými slovy úřednická buzerace s cílem zničit prosperující podnik, který má tu smůlu, že stojí na špatném místě. A tak se tu schyluje k tomu, že bude jedno bezpráví vystřídáno jiným.Přidat komentář
Autor:
Titulek:
Text:
Pozn.: Veškeré HTML tagy jsou zakázány, odřádkování zůstává zachováno.
Kontrolní kód:
Visual CAPTCHA