- - - -
4Buddhas 4Buddhas - Enlightened evolution through psychoactive being
- - - -

----
----

RSS Feed

Souboj elementálů

<<<

Buddhead, 15:07:57 11.03.2008, přečteno 1021x, 1 komentář
Sekce: Úlety

Z dlouhé chvíle jsem vymyslel novou hru, která kombinuje klasické kámen, nůžky, papír s čínským systémem pěti prvků, a nazval ji „souboj elementálů“ (pokud vás napadne něco lepšího, dejte vědět). Její výhodou je, že k ní není třeba žádných potřeb, takže se dá hrát třeba ve vlaku nebo na letním táboře...

Mágové představovaní hráči vyvolávají jednotlivé elementály, tedy duchy příslušných prvků, kteří se potom utkají ve vzájemném souboji. Hraje se stejným způsobem jako kámen, nůžky, papír (dále KNP), ale místo tří gest má každý hráč na výběr z pěti:


ZEMĚ – jako kámen v KNP

VODA – palec a ukazovák spojené do kroužku, zbylé prsty natažené (odvozeno z gesta „studna“ ve francouzské variantě KNP)

OHEŇ – sevřená pěst se vztyčeným palcem (odvozeno z gesta „dynamit“ v americké variantě KNP)

KOV – jako nůžky v KNP

DŘEVO – jako papír v KNP


Vyhodnocení každé partie se částečně podobá KNP a je zaměřeno na představě přemáhání: DŘEVO v podobě pluhu obdělá ZEMI, KOV přesekne DŘEVO, OHEŇ roztaví KOV, VODA uhasí OHEŇ a konečně ZEMĚ zastaví VODU.

Novinkou je, že jednotlivé prvky se mohou vzájemně plodit: DŘEVO dá vzplanout OHNI, OHEŇ se změní v ZEMI v podobě popela, ZEMĚ vydá KOV, KOV při tavbě zkapalní a stane se VODOU a VODA dá vyrůst novému DŘEVU.

Vyvolání elementála samozřejmě stojí nějakou tu manu. Pokud se setkají dva elementálové téhož prvku, vzájemně se zničí a oba mágové o jednu manu přijdou. Pokud se utkají dva elementálové vzájemně nepřátelských prvků, pak vítězný se vrací k mágovi, jemuž zůstane stejné množství many, zatímco poražený je zničen, takže jeho pán o jednu manu přichází. Pokud se setkají dva elementálové plodících se prvků, pak elementál prvku plozeného absorbuje manu svého protivníka a svému pánovi přinese jednu manu navrch, zatímco elementál prvku plodícího je opět zničen a mág, jenž ho vyvolal, o jednu manu přichází. Přehledně to zobrazuje následující tabulka:ZEMĚ

VODA

OHEŇ

KOV

DŘEVO

ZEMĚ

-\-

0\-

+\-

-\+

-\0

VODA

-\0

-\-

0\-

+\-

-\+

OHEŇ

-\+

-\0

-\-

0\-

+\-

KOV

+\-

-\+

-\0

-\-

0\-

DŘEVO

0\-

+\-

-\+

-\0

-\-


Hra samozřejmě končí, když jednomu z mágů dojde mana.Přidat komentář
Autor:
Titulek:
Text:
Pozn.: Veškeré HTML tagy jsou zakázány, odřádkování zůstává zachováno.
Kontrolní kód:
Visual CAPTCHA

Diky!!
orange (z 83.240.7.xxx), 10:51:36 16.03.2008
Idealni pro larp...