- - - -
4Buddhas 4Buddhas - Enlightened evolution through psychoactive being
- - - -

----
----

RSS Feed

Americký deník 18. 7. 2007

<<<

Buddhead, 07:50:33 22.07.2007, přečteno 1091x

Ve středu má muzeum zavřeno, a tak jsem se rozhodl strávit den návštěvou Hollywoodu. Z Beverly Hills je to na Hollywood Boulevard odhadem dvě hodiny vycházkovým tempem, takže co by kamenem dohodil, ale pro Američany zhruba stejně daleko jako na Měsíc. Hollywood je strašná díra, ostatně jako celé LA, kde kromě Chinese Theatre a chodníku slávy zhebnul pes. Svou hvězdu tady má každý šašek včetně Britney Spears, takže je to podobná čest jako vyhrát zlatého slavíka společně s Karlem Gottem. Přesto se mi podařilo najít dva mé oblíbence, totiž Williama Shatnera alias kapitána Kirka a Hugha Hefnera, zakladatele časopisu Playboy.

Cestou zpátky jsem procházel kolem náborové kanceláře US Army, z jejíž výlohy se na mě z plakátů zubily zástupy fešných kluků a holek v perfektně padnoucích uniformách a vedle nich hrdě hlásal JFK: Any man who may be asked in this century what he did to make his life worthwhile... can respond with a good deal of pride and satisfaction, „I served in the United States Navy.“

Na samém konci Hollywood Boulevardu mě zastavil chlap s ohromným dřevěným křížem na zádech, který ve jménu Ježíše Krista zachraňoval děti ulice. Je pravda, že moje spálená tvář pokrytá šupinami odlupující se kůže, zarostlá brada a igelitka z 99¢ only v ruce mohou ve zdejších křesťanech vyvolávat soucit, ale tak uboze, aby si mě spletli s bezdomovcem, snad ještě nevypadám! Jménem všech českých učitelů jsem jim anglicky poděkoval, česky je poslal do prdele a šel si dál svou cestou.

Obyvatelé West Hollywoodu a Beverly Hills zjevně milují cizince, takže na každém rohu na vás vybafne cedule NEIGHBOURHOOD WATCH. We immediately report all suspicious persons and activities to our Sheriff’s Dept. Přátelštější je snad už jenom US Customs and Border Control se svým heslem Keeping America’s Doors Open and our Nation Secure. Měl jsem docela strach, když jsem prolézal jejich předzahrádky ve snaze blíže poznat zdejší flóru a faunu. A ta opravdu stojí za to! Nejen že zde rostou mně zcela neznámé rostliny, u kterých neurčím víc jak čeleď, ale prohánějí se tu i nádherní motýli a večer nám za okny poletuje kolibřík.

Když jsem zmínil 99¢ only, dnes jsem si tam zašel koupit kartáček, protože z chození v sandálech mám strašně zasviněné nohy a běžnými postupy je nelze umýt. Nejprve jsem našel jeden, který by mi vyhovoval, ale na ruce byl přece jen příliš tvrdý, takže by Katce nebyl, až odjedu, k ničemu. Pak jsem narazil na speciální pemzu na nohy, ale ta mi rovněž připadala příliš jednoúčelová. Nakonec jsem koupil kartáček na nehty, který měl příznivou tvrdost vlasu a pemzu nalepenou z druhé strany. Ta sice hned při prvním namočení odpadla, ale nevadí – zítra koupím v 99¢ only sekundové lepidlo a přilepím ji nazpět!

Večer se pro nás stavil Jirka se svou českou kámoškou Evou a spolu jsme jeli do Korea Townu k Edizovi na českou party. Za chvíli přijela i Grace a nakonec se přidala i Američanka Ivy, dokonale plastová barbie, ze které si Ediz málem poslintal košili. Kdysi Katce vykládal, že miluje ženy s velkými ňadry, protože ho matka kojila až do věku tří čtyř let. Nevím jak v Turecku, ale u nás se tomu říká Oidipův komplex. Kromě plzeňského Pilsneru, novopackého piva BrouCzech (čti brouček) a soudku Heinekenu jsme měli ještě maďarskou 47% košer slivovici, což byla ta nejhorší slivovice, jakou jsem kdy pil. Dal jsem proto přednost domácí slivovici valašské, kterou jsem si s sebou prozíravě přivezl šikovně zamaskovanou za minerální vodu Rajec. Bohužel se po ní mé myšlenky zrychlily natolik, až mi utekly docela, takže netuším, jak jsem se dostal zpátky do Beverly Hills, ale pěšky to určitě nebylo...Přidat komentář
Autor:
Titulek:
Text:
Pozn.: Veškeré HTML tagy jsou zakázány, odřádkování zůstává zachováno.
Kontrolní kód:
Visual CAPTCHA